با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دوستان بزرگوار

امروز قصد کرده ایم که به یاری امام حسن مجتبی علیه السلام اگر که بشود بخش صوت و تصویر رو هم به وبلاگ اضافه کنیم . قبلاً به صورت پراکنده هر از گاهی فایلهای صوتی رو برای دانلود قرار داده ایم ولی به صورت متمرکز نبوده است ؛ راستیاتش خیلی وقته که می خواستیم بخشهای جدید وبلاگ رو راه اندازی کنیم بخشهایی مروبوط به تلفن همراه ، واحد طراحی ، صوت و تصویر و … چیزهای دیگه ای که زمینه فعالیتش هست و جامعه امروز ما نیاز داره .

شاید بعد از مشغله زیاد عمده ترین دلیل که مانع رسیدن به این هدف شده پرهیز از کار تکراری بوده.

وبلاگ روضه از زمان آغاز به کارش که الان تقریباً 4 سالی شده هدفش نو آوری و فعالیت تو جبهه هایی بوده که کمتر توی نت بهش پرداختن و جای خالیش احساس میشده .

در بخش صوت و تصویر هم اینکه چقدر بتونیم موفق باشیم و یا حتی بتونیم فعالیت کنیم نا معلوم است ،از اینکه یه واسطه باشیم و یا هرچی که بشه اسمش رو گزاشت خوشمون نمیاد . اشتباه نشود ، قصدمان تغییر مسیر و یا کنار گزاشتن کار طراحی مذهبی نیست . در موازات وبلاگ روضه و فعالیتهای قبلی سعی خواهیم کرد که در جبهه های دیگر هم فعالیت داشته باشیم.

اول از همه اینکه ما خیلی دوست داریم که در این زمینه هم بتونیم جزو تولید کنندگان باشیم و همانند تصاویر مذهبی کار جدیدی ارائه بدیم .دوم اینکه هر چند الان تولید کننده نیستیم اما پیش میاد  که  فایلهایی گوشه ای از نت باشند که واقعاً ارزش تکرار داشته باشند، فایلهایی صوتی و تصویری که با گوش دادنشون دوست داریم که به دیگران هم معرفی کنیم که استفاده کنن. اما نه فایلهایی که توسط دیگران تولید شده اند و بدون هیچ قید و بندی به راحتی در این دهکده جهانی قاچاق می شوند .

یکی از عمده ترین بخشهای صوت و تصویر روضه فایلهای صوتی و تصویری علما و اندیشمندان شیعه خواهد بود . مطالبی که غذای روح ما هست و به آن نیاز داریم .

برای همین هم فعلاً زیر مجموعه منبر رو راه اندازی می کنیم تا بتونیم بیشتر به این مهم بپردازیم .

موضوعات عمده منابر هم اخلاق و موضوعاتی پیرامون اهل بیت و ولایت خواهد بود. به دلیل علاقه شخصی به علامه حسن زاده آملی و شاگرد بزرکوارشان استاد صمدی آملی بیشتر از این بزرگواران مطلب ارائه خواهیم کرد.

پ.ن

منبر. [ مِم ْ ب َ ] ۞ (ع اِ) آنچه خطیب بر آن ایستد. (منتهی الارب ) (آنندراج ). آنچه خطیب بر آن ایستد و خطبه خواند. کرسی مانندی پایه دار که واعظ و خطیب بر بالای آن نشسته خطبه خواند و موعظه کند. ج ، منابر. (ناظم الاطباء). آله ٔ بلند شدن که جای خطیب باشد و این صیغه ٔ اسم آله است از «نبر» که به معنی برداشتن است . (غیاث ).کرسی خطیب یا واعظ چنانکه در کنیسه و مسجد وجود دارد و از بالای آن با جمع سخن گوید و آن را به جهت بلندبودن از اطراف خود «منبر» گویند.  ج ، منابر. (از اقرب الموارد). نشیمنی از چوب و جز آن به چندپایه که واعظ و امام و خطیب و روضه خوان بر آن نشینند و خطبه ووعظ و مصیبت اهل بیت گویند. کرسی چندپله برای وعاظ و مذکران . فرهنگ نامه دهخدا)